4 listopada 2022

Startuje budowa kolejnego parku handlowego w Rumunii

Nowy park handlowy o powierzchni ponad 8500 mkw. (GLA) powstaje w miejscowości Mosnita. Swoim bezpośrednim zasięgiem będzie obejmował obszar, na którym mieszka ponad 320 000 osób. Zakończenie budowy nowego obiektu handlowego planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku. Do tej pory w realizowanym obiekcie powierzchnie zagwarantowały sobie między innymi marki takie jak: DM, Sportisimo, TEDi, Fressnapf, Clever Fit wynajmując ponad 50% z dostępnej powierzchni handlowej. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami.

Projekt w Mosnita jest bardzo dobrze skomunikowany. Klienci łatwo dostaną się tam zarówno komunikacją publiczną, jak i własnymi samochodami. Obok obiektu powstanie parking na 200 miejsc. Z jednej strony obiekt korzystać będzie z bliskości dużego, dobrze rozwiniętego miasta, jakim jest Timisoara zamieszkiwana przez blisko 320 000 osób, dla którego Mosnita stanowi przedmieścia zamieszkiwane przez osoby, które na co dzień pracują w Timisoara. Z drugiej jego lokalizacja gwarantuje łatwy dostęp do szlaków komunikacyjnych – nowo budowanej obwodnicy Timisoary – a więc także do innych mniejszych miejscowości otaczających to duże miasto. Bezpośrednie sąsiedztwo obiektu to istniejąca i planowana zabudowa jedno i wielorodzinna. W te plany rozwoju Mosnity nowoczesny park handlowy z dopasowanym do wymagań lokalnych klientów tenant-mix obejmującym nie tylko najemców handlowych, ale także usługowych i gastronomicznych wpisuje się idealnie” – mówi Ana Tudor, Leasing Director w Scallier odpowiedzialna za wynajem powierzchni w parku handlowym w Mosnita.  

Do tej pory Scallier wybudował, skomercjalizował i otworzył parki handlowe w Rosiorii de Vede, Focsani, Timisoara i w Turdzie. Łącznie nowe inwestycje dostarczyły na rumuński rynek ponad 40 000 mkw. nowoczesnych powierzchni handlowych. Wszystkie powierzchnie w istniejących obiektach handlowych są obecnie wynajęte. Scallier przygotowuje się do realizacji kolejnych projektów handlowych w Rumunii.

Rumunia pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla inwestorów zainteresowanych nieruchomościami handlowymi. Rosnąca siła nabywcza rumuńskich obywateli, ich rosnące wymagania, co do oferty, brak w wielu przypadkach nowoczesnych nieruchomości handlowych w średnich i mniejszych rumuńskich miastach to tylko wybrane determinanty powodzenia mniejszych handlowych obiektów, które napędza również niezmiennie wysokie zainteresowanie ze strony międzynarodowych i lokalnych najemców” – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na rumuńskim rynku. „Wszystkie nasze nowe nieruchomości tworzą handlowe destynacje, których atrakcyjność podnosi obecność dużego operatora spożywczego. Nie inaczej jest w przypadku projektu w Mosnita, gdzie rolę anchora pełnić będzie Lidl oraz Penny Market. Tak uszyta oferta gwarantuje duże zainteresowanie lokalizacją ze strony konsumentów oraz buduje znaczące przewagi konkurencyjne na lokalnym rynku”– podkreśla Wojciech Jurga.

Kolejny obiekt w rumuńskim portfolio Scallier dostarczy na rynek najwyższej klasy powierzchni handlowych spełniających wyśrubowane wymagania zarówno dużych, międzynarodowych najemców, jak i lokalnych przedsiębiorców. Projekt będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie certyfikacji ekologicznej BREEAM” – mówi Ana Tudor.

O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone