24 listopada 2022

Sinsay otworzy sklepy w kolejnych parkach handlowych w Rumunii realizowanych przez Scallier 

Nowe sklepy powstaną w parkach handlowych zlokalizowanych w Tmisoara i Vaslui. To kolejne punkty tej marki w rumuńskich obiektach handlowych, które rozwija polska firma Scallier. Do tej pory Sinsay otworzył swoje sklepy w parkach handlowych w Focsani i Rosiorii de Vede, które do użytku zostały oddane w 2021 roku. Wszystkie obiekty realizowane przez Scallier w Rumunii podlegają pod certyfikację ekologiczną w systemie BREEAM. 

Rumuński rynek handlowy nieprzerwanie rośnie. Dana Radoveneanu, Dyrektor Działu Powierzchni Handlowych, Cushman & Wakefield Echinox mówi, że rosnąca konsumpcja w Rumunii zachęca sieci handlowe do otwierania nowych sklepów oraz rozwoju kolejnych kanałów sprzedaży w tym e-commerce. 

Ankietowani przez Cushman & Wakefield Echinox detaliści (110 podmiotów działających w Rumunii) odnotowali obrót w wysokości 27,5 mld euro w 2021 r., w porównaniu z 22,9 mld euro w 2019 r. i 24,8 mld euro w 2020 r. Wzrost obrotów odnotowany przez duże sieci handlowe był podtrzymywany zarówno poprzez ekspansje, jak i organiczny rozwój zaistniały w wyniku ożywienia konsumpcji w 2021 roku, które było odczuwalne w sklepach stacjonarnych pomimo ograniczeń związanych z pandemią, a także pod względem wzrostu sprzedaży w Internecie. 

“Możemy potwierdzić duże zainteresowanie powierzchnią w parkach handlowych w Rumunii. Nowe umowy z rozwijającym się na rumuńskim rynku najemcą - siecią Sinsay to potwierdzenie atrakcyjności tego regionu Europy, w którym ciągle na wielu lokalnych rynkach brakuje nowoczesnego handlu. Innym potwierdzeniem jest poziom wynajmu w naszym kolejnym parku handlowym o powierzchni wynajmowalnej 8500 mkw., który powstaje w miejscowości Mosnita. W zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy prace ziemne, a już poziom wynajmu osiągnął około 60%. Będzie to kolejna handlowa destynacja na rumuńskim rynku, którą tworzyć będzie nasz handlowy obiekt wraz ze sklepem sieci Lidl” - mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier. 

O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone