30 stycznia 2022

Park handlowy w Turdzie z pozwoleniem na budowę

Scallier uzyskał pozwolenie na budowę kolejnego parku handlowego w Rumunii. Obiekt w miejscowości Turda zaoferuje 9 000 mkw. powierzchni najmu. Turda to miasto położone na północy kraju, które zamieszkuje około 50 000 osób. Nowy park handlowy, wspólnie ze sklepem marki Kaufland, stworzą wyjątkową lokalizację handlową stanowiącą ważny punkt na mapie tego miasta: dostarczą wyjątkową ofertę towarów i usług lokalnych i międzynarodowych marek. Wśród najemców nowego parku są już między innymi New Yorker, Flanco i ZooCenter. Scallier do tej pory otworzył już dwa parki handlowe w Rumunii o łącznej powierzchni wynajmowalnej ponad 11 000 mkw. Kolejne obiekty są w realizacji. Park handlowy w Turdzie zostanie oddany do użytku na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2022 roku. 

„Procedujemy realizację kolejnych obiektów handlowych w Rumunii” – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój parków handlowych poza Polską. „Jest bardzo duże zainteresowanie ze strony sieci handlowych nowoczesnymi powierzchniami handlowymi realizowanymi w Rumunii. W naszych dwóch działających już obiektach swoje sklepy otworzyły między innymi KiK, Pepco, Sinsay, Jysk, Flanco, Martes, Kids Outlet, Animax czy HervisBardzo istotnym elementem przy budowie parków handlowych w Rumunii jest element społecznościowy czemu sprzyja nie tylko bogata oferta handlowa, ale także gastronomiczna i rozrywkowa. Wśród naszych najemców są restauracje w tym między innymi Dabo Doner czy Bun de Tot oraz punkty takie jak Superbet czy Las Vegas” – stwierdza Wojciech Jurga.

„Zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie handlowe w małych i średnich miastach w Rumunii znacząco przewyższa podaż. Sieci handlowe poszukują nieruchomości spełniających ich standardy, a tych w Rumunii, poza dużymi miastami, brakuje. Należy również zwrócić uwagę na pozytywne nastawienie lokalnych władz w Rumunii do realizacji podobnych inwestycji. Samorządy zdają sobie sprawę, że nowe inwestycje w tej skali to zarówno zaspokojenie potrzeb lokalnych społeczności, jak również określone wpływy do ich budżetu, co z kolei umożliwia rozwój i realizację ważnych z punktu widzenia lokalnych mieszkańców inwestycji” – mówi Adrian Aleman, Dyrektor ds. Rozwoju w rumuńskim oddziale firmy Scallier. „Nasze parki handlowe są w możliwie największym stopniu dopasowane do wymagań sieci handlowych oraz oczekiwań lokalnych społeczności. Mieszkańcy mniejszych ośrodków miejskich, wraz z rosnącą siłą nabywczą, oczekują bogatej, rozbudowanej oferty krajowych i międzynarodowych marek. Do tej pory, aby skorzystać z oferty nowoczesnych obiektów handlowych, musieli podróżować do większych miast, a to związane jest zarówno z poświęceniem dużej ilości czasu, jak i z dodatkowymi kosztami” – podsumowuje Adrian Aleman.

Park handlowy w Turdzie, podobnie jak wszystkie realizowane przez Scallier obiekty w Rumunii, będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie zielonej certyfikacji BREEAM.

O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone