24 grudnia 2022

Park handlowy w Mosnita, w Rumunii: ważne miejsce spotkań dla lokalnych społeczności

Firma Scallier realizuje park handlowy w Mosnita, miejscowości położonej w bliskiej odległości od dużego ośrodka miejskiego - Timisoary. Scallier opracowując plan komercjalizacji kierował się przede wszystkim potrzebami lokalnych społeczności stąd obecność w nowym parku handlowym sklepów zarówno dużych, międzynarodowych sieci handlowych, jak i przedstawicieli lokalnego biznesu, którzy w strategii Scallier stanowią dla obiektu ważny element wspierający rozwój lokalnych inicjatyw. W obiekcie znajdą się między innymi restauracje i kluby fitness prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców.  Obiekt o powierzchni wynajmowalnej 8 500 mkw. do użytku zostanie oddany w trzecim kwartale 2023 roku. Blisko 60% powierzchni w powstającym obiekcie zostało już wynajętych. 

“Wśród najemców nowego parku, który stanowić ma centrum spotkań i spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Mosnity  znajdują się już znane marki jak DM, TEDi, Fressnapf czy Sportisimo, ale także klub fitness rumuńskiej sieci Clever Fit. Handlową destynację nowy park handlowy tworzyć będzie z nowym obiektem działającym pod szyldem znanej sieci Lidl, co jest ważne dla mniejszych podmiotów, ponieważ gwarantuje przyciąganie potencjalnych klientów. Korzystać z tego faktu będzie między innymi nowa restauracja - … , z którą podpisaliśmy ostatnio umowę na wynajem lokalu w parku w Mosnita” - tłumaczy Ana Tudor, Leasing Director w Scallier. “Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi podmiotami z branż gastronomicznej, usługowej i handlowej dotyczące pozostałej powierzchni” - podkreśla Ana Tudor. 

Park handlowy w Mosnita wspólnie ze sklepem sieci Lidl stworzy w Mosnita tradycyjną, handlową destynację, w której znajdą się wszystkie niezbędne dla okolicznych mieszkańców funkcje. “Do naszego obiektu staramy się przyciągać również lokalnych najemców, aby nie tylko rozwijać nowoczesny handel i wprowadzać międzynarodowe marki na lokalne, rumuńskie rynki, ale także wspierać rozwój lokalnych przedsiębiorców, co w dłuższej perspektywie stymuluje rozwój całego regionu - mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy w Rumunii. “W Mosnita tworzymy obiekt stanowiący zarówno centrum zakupowe, jak również rekreacyjne. Obok klubu fitness i bogatej oferty restauracyjnej chcemy także stworzyć miejsca na organizację wydarzeń dla lokalnych inicjatyw” - zaznacza Wojciech Jurga. 

Park w Mosnita cechuje bardzo dobra komunikacja. Klienci łatwo dostaną się tam własnymi środkami transportu, jak również komunikacją publiczną. “Mosnita to zaplecze dużego ośrodka miejskiego - Timisoary, do którego wielu mieszkańców Mosnity dojeżdża na codzień do pracy. W Mosnita znajduje się wiele istniejących i planowanych mieszkaniowych inwestycji jedno- i wielorodzinnych, co spowoduje napływ kolejnych osób poszukujących lokalizacji do zamieszkania poza dużą aglomeracją, a jednocześnie gwarantujących do niej łatwy dostęp. Bogata oferta handlowa, usługowa i rekreacyjna nowego parku znacząco ułatwi mieszkańcom codzienne życie i załatwianie codziennych spraw, a w weekendy lub w czasie wolnym zapewni liczne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych: od najmłodszych po najstarszych mieszkańców miasta” - zauważa Ana Tudor. 

Park handlowy w Mosnita, jak wszystkie nowe parki realizowane przez Scallier, będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie certyfikacji ekologicznej BREEAM. 

Mosnita
O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone