2 marca 2022

W Vaslui powstanie park handlowy. Scallier z kolejnym pozwoleniem na budowę

W Vaslui, mieście położonym we wschodniej Rumunii, które zamieszkuje około 50 000 osób powstanie nowy park handlowy. Polska firma Scallier dostała pozwolenie na budowę obiektu o powierzchni wynajmowalnej 9 975 mkw. Oddanie obiektu do użytku planowane jest w 2022 roku. Postępuje również komercjalizacja projektu – ponad 4 000 mkw. powierzchni, którą zaoferuje nowy projekt jest już wynajętych, a wśród najemców są takie marki jak New Yorker, Hervis, Designer Outlet czy ZOO Center. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Park handlowy w Vaslui będzie piątym obiektem zrealizowanym przez Scallier w Rumunii: po otwartych w zeszłym roku projektach w Rosiorii de Vede oraz Focsani, a także będących już w budowie w Turdzie i Timisoarze.  

„Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju parków handlowych w rumuńskich miastach budując zrównoważony portfel nieruchomości generujących stabilny przychód w oparciu o umowy z uznanymi międzynarodowymi i lokalnymi markami. Nasze nieruchomości są w możliwie największym stopniu dopasowane do lokalnych uwarunkowań i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony sieci handlowych: powierzchnie w naszych obiektach wynajmowane są przed oddaniem ich do użytkowania tak, aby w momencie ich otwarcia zaoferować konsumentom interesującą i wzajemnie uzupełniającą się ofertę zaspokajającą ich podstawowe potrzeby” – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za zarządzanie rozwojem firmy w Rumunii. „Obiekty budowane przez Scallier powstają w tradycyjnie handlowych lokalizacjach. W bezpośrednim sąsiedztwie realizowanych parków handlowych znajdują się wielkopowierzchniowe sklepy uznanych marek z między innymi bogatym asortymentem produktów spożywczych. Dzięki temu tworzymy lokalizacje o dużym handlowym potencjale przyciągającym mieszkańców nie tylko miast, w których się znajdują, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości” – podkreśla Wojciech Jurga.

„Trzeba zwrócić uwagę na niski poziom nasycenia lokalnych rumuńskich rynków nowoczesnymi powierzchniami handlowymi. Dzięki efektowi pierwszeństwa skutecznie budujemy świadomość nowych handlowych lokalizacji oraz przyciągamy zarówno lokalnych, jak i sieciowych, w tym międzynarodowych, najemców o wyśrubowanych wymaganiach odnośnie jakości handlowych powierzchni, których do chwili obecnej na lokalnych rynkach brakowało.” – dodaje Adrian Aleman, Development Director w rumuńskim oddziale firmy Scallier. „Zauważyć należy także, że wysoką jakość naszych obiektów podkreślają ekologiczne certyfikaty BREEAM. Wszystkie realizowane przez nas obiekty są certyfikowane w tym międzynarodowym systemie oceny” – zaznacza Adrian Aleman.

Wśród najemców parków handlowych wybudowanych przez Scallier w Rumunii i już działających są między innymi: Sinsay, Pepco, KiK,, Animax,, Hervis, Martes Sport, Jysk, CCC, Deichmann czy Flanco.

O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone