3 października 2022

W przyszłym roku otwarcie Ozimska Park w Opolu

Scallier wprowadza na rynek opolski nowy projekt handlowy – Ozimska Park. Nowy obiekt powstanie na bazie dawnej Galerii Ozimskiej, której największym najemcą był hipermarket Tesco. W nowym obiekcie na 18 000 mkw. powierzchni najmu (GLA) powstanie pasaż handlowy, któremu towarzyszyć będzie klasyczny park handlowy. Scallier współodpowiadał za akwizycję projektu oraz przygotowanie koncepcji komercjalizacji. Obecnie prowadzi nadzór nad komercjalizacją oraz zarządza obiektem. Trwa etap projektowy oraz prowadzone są przygotowania do przebudowy kompleksu. Otwarcie Ozimska Park planowane jest na sierpień 2023 roku.

Ozimska Park mieści się w bardzo dobrej lokalizacji, przy ulicy Ozimskiej 72, blisko ścisłego centrum Opola. Nieruchomość jest doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami miasta. W bliskim sąsiedztwie projektu znajdują się przystanki aż 11 linii autobusowych. Do Ozimska Park klienci dojadą także bez problemu własnym samochodem – ulica Ozimska to jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Jest jednocześnie jedną z najdłuższych ulic Opola – jej część stanowi fragment trasy wojewódzkiej nr 423.

Ozimska Park powstanie w tradycyjnie handlowej lokalizacji. Znajdą się tutaj liczne sklepy i punkty usługowe, do których mieszkańcy Opola z pewnością już się przyzwyczaili i doceniają, jak również planujemy wprowadzić sklepy i punkty nowych marek, które dodatkowo uatrakcyjnią tę i tak cieszącą się dużym powodzeniem wśród konsumentów lokalizację. Ozimska Park powstaje w otoczeniu licznych zabudowań mieszkaniowych. W jej bliskim sąsiedztwie znajdują się także urzędy oraz inne punkty, które sprawiają, że w lokalizacji tej mieszkańcy mogą załatwić większość swoich codziennych spraw” – wylicza Bartosz Nowak, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na polskim rynku. „Jako Scallier specjalizujemy się w budowie wartości parków handlowych i innych mniejszych handlowych konceptów. W swoim portfolio posiadamy liczne nieruchomości handlowe zlokalizowane na terenie całego kraju. Rozwijamy również jako deweloper sieć parków handlowych w Rumunii, gdzie oczekujemy, że na koniec bieżącego roku oddanych do użytku i skomercjalizowanych będzie w sumie 40 000 mkw. nowoczesnych powierzchni. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami zarówno w Polsce, jak i w Rumunii” – podkreśla Bartosz Nowak.

Opole zlokalizowane jest w południowo-zachodniej Polsce. Miasto zamieszkuje blisko 130 000 osób. W całej opolskiej aglomeracji mieszka ponad 300 000 osób. W Opolu znajdują się ważne ośrodki administracyjne, gospodarcze i edukacyjne. W bliskim sąsiedztwie Opola przebiega autostrada A4. Wysoko rozwinięta baza edukacyjna przyciąga inwestorów, którzy ze względu na dostęp wykwalifikowanych kadr lokują w mieście swoje centra usług biznesowych, a to wpływa na wysokość wynagrodzeń i siłę nabywczą opolan.

O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone