5 października 2021

Scallier rozwija sieć parków handlowych w Rumunii

Funshop Park to nowa sieć parków handlowych, która powstaje w małych i średnich rumuńskich miastach. Do 2022 roku zostanie oddanych do użytku 6 obiektów o łącznej powierzchni wynajmowalnej 40 000 mkw. Trwają prace nad przygotowaniem kolejnych inwestycji. Projekty realizuje poznańska firma Scallier, która od blisko dekady działa na polskim rynku i specjalizuje się w zarządzaniu inwestycjami w sektorze małych i średnich obiektów handlowych. 

Funshop Park to kompaktowe obiekty dopasowane do potrzeb lokalnych społeczności. Stąd cechą charakterystyczną tych projektów będzie zróżnicowana oferta gastronomiczna i usługowa, ponieważ rumuńscy klienci tego oczekują. To między innymi odróżnia polskie parki od tych realizowanych w Rumunii – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy na rumuńskim rynku. 

Zdecydowaliśmy się realizować projekty w Rumunii ze względu na podobieństwa tego rynku do Polski, a także szczególny moment, w którym ten kraj obecnie się znajduje. Rumunia jest w miejscu, w którym Polska była około 10 lat temu. Rośnie zasobność portfeli mieszkańców, a oferta nowoczesnych powierzchni handlowych jest bardzo ograniczona. W wielu miastach, w których mieszka kilkadziesiąt tysięcy osób, takich powierzchni nie ma w ogóle – podkreśla Wojciech Jurga. Nie bez znaczenia jest także sytuacja związana z epidemią, która zmienia rynkowe uwarunkowania. Dynamicznie rozwija się handel internetowy oraz projekty względem niego komplementarne, które odpowiadają na oczekiwania konsumentów i umożliwiają zrobienie zakupów w szybki i wygodny sposób – dodaje.

Specjaliści Scallier prowadzą już zaawansowane rozmowy w sprawie wynajmu powierzchni w Parkach z polskimi sieciami handlowymi. Aktywnie też zachęcamy wszystkich innych najemców chcących rozwijać swoją sieć sprzedaży w Rumunii. Naszą ambicją jest stworzenie środowiska bardzo dobrze dopasowanego do potrzeb i oczekiwań mieszkańców rumuńskich małych i średnich miast oraz wymagań międzynarodowych sieci handlowych – podsumowuje Wojciech Jurga. 

Scallier Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zarządzania inwestycjami w branży nieruchomości komercyjnych, a także zarządza takimi aktywami skupiając się na maksymalizacji wartości nieruchomości w czasie. Firma powstała w 2011 roku specjalizuje się w sektorze parków handlowych, regionalnych galerii, pasaży oraz wolnostojących obiektów handlowych. Swoją ofertę dedykuje zarówno inwestorom prywatnym, jak i instytucjonalnym.

Wojciech Jurga, Scallier
O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone