12 grudnia 2021

Park handlowy w Pleszewie sprzedany

Scallier sprzedał park handlowy w Pleszewie, który zrealizował we współpracy z PKB Inwest Budowa. Właścicielem zostało LCP Properties. W pleszewskim parku handlowym na powierzchni 3500 mkw. GLA działalności prowadzą wiodące sieci handlowe: Rossmann, Pepco, KiK, TEDI, Kaes i RTV Euro AGD. Scallier odpowiadał za pozyskanie lokalizacji, przygotowanie koncepcji komercjalizacji, wynajem i sprzedaż.

Park handlowy zlokalizowany przy ulicy Armii Poznań w liczącym około 30 000 mieszkańców Pleszewie oferuje klientom bogatą ofertę sklepów i punktów usługowych uznanych marek dopasowaną do wymagań i potrzeb lokalnych społeczności. Jak większość parków handlowych jest to obiekt elastyczny, który w stosunkowo prosty sposób można dopasować do wymagań lokalnych społeczności, które zmieniają się wraz ze zmianą rynkowych uwarunkowań.

Pleszewski park handlowy idealnie wpisuje się w rynkowe zapotrzebowanie rozwoju nowoczesnych powierzchni handlowych w tych mniejszych i średnich polskich miastach, w których podaż takiej powierzchni była do tej pory ograniczona. Oznaczało to brak miejsc w tych ośrodkach miejskich dla uznanych marek, które mają konkretne wymagania odnośnie jakości przestrzeni, na której otwierają swoje sklepy. Ponadto w parkach handlowych obok międzynarodowych marek funkcjonują także punkty lokalnych przedsiębiorców, a to tworzy wyjątkowe lokalizacje handlowe idealnie wpisujące się w gusta i potrzeby lokalnych mieszkańców. Nie do przecenienia jest również komplementarność parków handlowych względem e-commerce. Obiekty te stanowią często ważny element w łańcuchu dostaw towarów, które konsumenci zamawiają w sklepach internetowych, a dotyczy to w dużej mierze, choć nie tylko, towarów elektronicznych” – podkreśla Bartosz Nowak, Partner Zarządzający w Scallier.

Scallier realizuje obecnie kolejne parki handlowe w Pyrzycach, Pruszkowie i we Wrocławiu. W przygotowaniu są także następne obiekty zarówno w Polsce, jak i w Rumunii, gdzie firma do tej pory zrealizowała, w pełni skomercjalizowała i oddała do użytku projekty handlowe w Rosiorii de Vede i Focsani (o łącznej powierzchni ponad 11 000 mkw. GLA). Scallier pracuje nad parkami, które w tym roku zostaną otwarte w Timisoarze, Turdzie i Vaslui i są już niemal w pełni skomercjalizowane oraz przygotowuje kolejne lokalizacje. W sumie na rumuńskim rynku na koniec 2022 roku Scallier będzie dysponował ponad 40 000 mkw. powierzchni wynajmowalnej znajdującej się w oddanych do użytku obiektach.

O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone