14 kwietnia 2023

Scallier wynajmuje blisko 2 200 mkw. powierzchni w parkach handlowych realizowanych przez firmę w Rumunii

W ostatnich tygodniach Scallier podpisał umowy wynajmu powierzchni w parkach handlowych zlokalizowanych w Timisoara, Mosnita, Vaslui i w Turdzie, który jest obecnie w 100% wynajęty. W sumie na 2 200 mkw. składa się dziesięć umów najmu podpisanych zarówno przez sieciowych najemców, jak i lokalnych przedsiębiorców z branż gastronomicznej, modowej, elektronicznej oraz rekreacyjnej. Scallier przygotowuje również do realizacji kolejne nieruchomości oraz aktywnie poszukuje działek pod realizację następnych nieruchomości komercyjnych.  Po oddaniu do użytku obiektów w Vaslui oraz Mosnita rumuńskie portfolio Scallier obejmować będzie sześć działających obiektów handlowych o łącznej powierzchni wynajmowalnej ponad 50 000 mkw. Park handlowy w Mosnita (8 500 mkw. GLA) zostanie otwarty jesienią bieżącego roku, a otwarcie obiektu w Vaslui (9 975 mkw. GLA) planowane jest w maju. 

„Utrzymujący się wysoki popyt na nowoczesne powierzchnie handlowe w Rumunii jest rezultatem silnych fundamentów rumuńskiego rynku w tym rosnącej siły nabywczej rumuńskich konsumentów. Nasze obiekty rozwijamy w małych i średnich miastach w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów dużych operatorów spożywczych, których oferta idealnie uzupełnia ofertę naszych parków handlowych. W lokalizacjach takich brakuje nowoczesnych powierzchni o charakterystyce spełniającej wymagania sieciowych najemców. Jednocześnie do współpracy zapraszamy także lokalnych przedsiębiorców, którzy korzystają z ruchu wygenerowanego przez duże, uznane sieciowe marki. Tworzymy tradycyjnie handlowe lokalne lokalizacje, w których z jednej strony klienci znajdują produkty uznanych marek, a z drugiej skorzystać mogą ze zróżnicowanej oferty lokalnych przedsiębiorców” – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający Scallier odpowiedzialny za rozwój firmy w Rumunii. „Przygotowujemy się także do rozpoczęcia realizacji kolejnych inwestycji oraz szukamy lokalizacji pod następne obiekty. Według Cushman & Wakefield Echinox w całym 2022 roku na rumuński rynek trafiło około 100 000 mkw. nowych powierzchni handlowych z czego 80% zostało oddanych do użytku w formie parków handlowych. Scallier odpowiadał za 25% tej nowej podaży dostarczając obiekty o łącznej powierzchni około 20 000 mkw.” – podkreśla Wojciech Jurga. 

Popyt na powierzchnie w parkach handlowych nie słabnie. Ich popularność wynika między innymi z ich wielofunkcyjności. Dostarczają one nie tylko funkcji handlowych, ale także umożliwiają spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Wśród nowych umów najmu sześć lokali zostało wynajętych przez przedsiębiorców z branży gastronomicznej zarówno działających lokalnie, jak i przez sieciowe podmioty. W parku handlowym w Vaslui na powierzchni blisko 440 mkw. zostanie otwarta sieciowa restauracja Pizzeria Rimini” – mówi Ana Tudor odpowiedzialna za wynajem powierzchni w rumuńskich obiektach realizowanych przez Scallier.      

O SCALLIERZESPÓŁPORTFOLIO NIERUCHOMOŚCIGRUNTYAKTUALNOŚCIKONTAKT
Polityka prywatnościCOOKIES
© 2022 Scallier · Wszystkie prawa zastrzeżone