Projekt Parku Handlowego w Kościanie przy ul. Poznańskiej

W lutym 2018 roku rozpoczęto budowę pierwszego, nowoczesnego Parku Handlowego w Kościanie w województwie wielkopolskim. Firma Scallier na zlecenie inwestora odpowiada za koordynację realizacji oraz komercjalizację projektu.

W Kościanie zlokalizowanym około 50 km od Poznania powstanie nowy park handlowy o łącznej powierzchni 4 tyś. mkw. Lokalizacja Parku zapewni doskonałą komunikację zarówno dla osób korzystających z własnych środków transportu, jak i komunikacji publicznej: znajduje się tuż przy wjeździe do miasta w pobliżu planowanej drogi ekspresowej S5 i zjazdu, który prowadził będzie przez łącznik do centrum miasta.

Inwestycja zlokalizowana będzie przy ul. Poznańskiej w bliskim sąsiedztwie dyskontu Biedronka. Park Handlowy będzie miał charakterystyczną dla tego typu obiektów architekturę: cechować go będą duże, przeszkolone witryny, a wejście do każdego lokalu możliwe będzie z ciągu pieszego sąsiadującego z oświetlonym parkingiem, na którym znajdzie się 101 miejsc postojowych.

Park Handlowy to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości, dla których Kościan jest głównym zapleczem handlowo-uslugowym.  Obecnie Kościan nie posiada nowoczesnych powierzchni handlowych. Park wypełni tę lukę – mówi Bartosz Nowak, Partner Zarządzający z firmy Scallier, która na zlecenie inwestora pozyskała grunt pod realizację projektu i odpowiada za jego koordynację i proces komercjalizacji.

***

Scallier sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zarządzania inwestycjami w branży nieruchomości komercyjnych, a także świadczy kompleksowe usługi na rzecz takich nieruchomości. Firma powstała w 2011 roku specjalizuje się w sektorze parków handlowych, regionalnych galerii, pasaży oraz wolnostojących obiektów handlowych. Swoją ofertę dedykuje zarówno inwestorom prywatnym jak i instytucjonalnym.