Niemiecka sieć TEDi otworzy swój sklep w Parku Handlowym Kęty. Nowy najemca zajmie 730 mkw. powierzchni handlowej. Otwarcie zaplanowane jest na 30 sierpnia 2018 roku. Transakcja ta zakończyła proces komercjalizacji obiektu prowadzony przez firmę Scallier, która jednocześnie odpowiada za zarządzanie obiektem.

 

Łączna powierzchnia Parku Handlowego Kęty to 7 tyś. mkw. znajdujących się w dwóch, parterowych budynkach. Obiekt znajdujący się na terenie dawnej Dziewiarskiej Spółdzielni Pracy 1 Maja powstał w niespełna półtora roku i bardzo dobrze wpisał się w mapę powierzchni handlowych regionu. Architektura Parku została przygotowana w trosce o wygodę klientów: do każdego lokalu prowadzą oddzielne wejścia z zewnętrznego, w pełni zadaszonego i oświetlonego ciągu pieszego, którym wygodnie można przejść na parking dla 239 samochodów.

 

Firma Scallier była odpowiedzialna za przygotowanie koncepcji biznesowej i komercjalizację inwestycji, a obecnie zarządza projektem dbając o realizację długoterminowych celów wyznaczonych przez właścicieli. Pozostałymi najemcami Parku Handlowego są: Intermarche, CCC, Pepco, Martes Sport, Neonet, Textil Market, KIK, Rossmann, Ks Sport, Abra Meble, art. dziecięce Urwis i Świat Zabawek, salon z bielizną Salexi, optyk oraz kantor.

 

***

 

Scallier Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zarządzania inwestycjami w branży nieruchomości komercyjnych, a także zarządza takimi aktywami skupiając się na maksymalizacji wartości nieruchomości w czasie. Firma powstała w 2011 roku specjalizuje się w sektorze parków handlowych, regionalnych galerii, pasaży oraz wolnostojących obiektów handlowych. Swoją ofertę dedykuje zarówno inwestorom prywatnym, jak i instytucjonalnym.