Uznane marki, niemiecka TEDi oraz austriacka Hervis, marka sklepów z asortymentem sportowym, otworzą swoje punkty sprzedaży w nowo powstających parkach handlowych realizowanych w Rumunii przez polską firmę Scallier. Łącznie nowe sklepy zajmą powierzchnię blisko 5 500 mkw. w obiektach realizowanych w Timisoara, Vaslui, Mosnita, Turda (TEDi) oraz w Vaslui i Turda (Hervis). Wszystkie wymienione obiekty poza parkiem w Mosnita do użytku zostaną oddane w 2022 roku. Oddanie do użytku parku w Mosnita przewidziane jest na początek 2023 roku. Oprócz Hervis swoje punkty w nowych obiektach otworzą między innymi: New Yorker, Flanco, ZOO Center i Noriel. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. W Rumunii funkcjonują już dwa parki handlowe wybudowane przez Scallier, w pełni skomercjalizowane i oddane do użytku w 2021 roku o łącznej powierzchni wynajmowalnej ponad 11 000 mkw.  

TEDi to uznana sieć sklepów składająca się z ponad 2 670 placówek zlokalizowanych w 10 europejskich krajach i zatrudniająca około 24 000 pracowników. Firma z siedzibą w Dortmundzie należy do wiodących podmiotów w branży oferującej Klientom artykuły pierwszej potrzeby dla każdego domowego gospodarstwa.

„Dołączenie marek TEDi i Hervis do grona naszych najemców podkreśla wysoką jakość naszych obiektów. Celem Scallier jest stworzenie atrakcyjnej oferty dla lokalnych mieszkańców, którzy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania znajdą bogatą ofertę handlową w tym między innymi marek z sektorów: spożywczego, modowego, sportowego czy artykułów elektronicznych.” – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier.

„Parki handlowe realizowane przez Scallier powstają w sąsiedztwie wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych. Oferty tych nieruchomości uzupełniają się nawzajem i budują handlowe lokalizacje, które dla lokalnych społeczności stają się miejscami pierwszego wyboru, jeżeli chodzi o dokonywanie zakupów. Duży wpływ na powodzenie naszych projektów ma również efekt pierwszeństwa: na rynkach mniejszych rumuńskich miast często brakuje nowoczesnych powierzchni handlowych, co zmusza klientów do pokonywania dużych nieraz odległości, aby skorzystać z oferty sklepów i punktów usługowych uznanych marek. Wypełniamy tę lukę dostarczając handlowe formaty dopasowane w możliwie największym stopniu do wymagań lokalnych rynków” – mówi Adrian Aleman, Development Director w rumuńskim oddziale firmy Scallier.

Wszystkie projekty realizowane przez Scallier w Rumunii realizowane są zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju i certyfikowane w ekologicznym międzynarodowym systemie certyfikacji BREEAM.