Firma Scallier pośredniczyła w sprzedaży gruntu o powierzchni ponad 1,5 ha przygotowanego pod budowę największego parku handlowego w Śremie. Nabywcą terenu była spółka z grupy Saller, inwestującej w nieruchomości handlowe w Polsce oraz na rynku niemieckim. Sprzedającym była poznańska spółka WS Koncept, która na rynku nieruchomości handlowych działa już od 10 lat.

Grunt położony jest w centrum Śremu, u zbiegu ulic Zamenhofa i Przemysłowej w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującego sklepu sieci Lidl. Lokalizację cechuje bardzo dobre skomunikowanie ze wszystkimi dzielnicami miasta. W odległości 5 minut jazdy samochodem mieszka około 30 000 osób, a w odległości 10 minut – 70 000.

***

Scallier Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zarządzania inwestycjami w branży nieruchomości komercyjnych, a także świadczy kompleksowe usługi na rzecz takich nieruchomości. Firma powstała w 2011 roku specjalizuje się w sektorze parków handlowych, regionalnych galerii, pasaży oraz wolnostojących obiektów handlowych. Swoją ofertę dedykuje zarówno inwestorom prywatnym jak i instytucjonalnym.