14 grudnia 2017 roku spółka zależna od Scallier dokonała na rzecz prywatnego inwestora zakupu gruntu pod budowę Parku Handlowego przy wjeździe do miasta od strony nowo budowanej drogi ekspresowej S5.

Grunt pod inwestycję znajduje się przy wjeździe do miasta w pobliżu zaplanowanej drogi ekspresowej S5 Poznań Wschód – Wrocław i zjazdu z niej przez węzeł Kościan Północ, który prowadził będzie przez łącznik do centrum miasta. Po oddaniu drogi ekspresowej do użytku, teren objęty inwestycją stanie się szczególnie uczęszczaną trasą przez mieszkańców Kościana oraz gmin ościennych.

Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Inwestor wraz z ekspertami z firmy Scallier rozpoczyna komercjalizację projektu, który jest będzie jak dotąd jedyną większą, nowoczesną powierzchnią handlową w mieście liczącym prawie 25 tys. Mieszkańców. Budowa obiektu ma rozpocząć się w przeciągu trzech następnych miesięcy.

Scallier sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zarządzania inwestycjami w branży nieruchomości handlowych, a także świadczy kompleksowe usługi na rzecz takich nieruchomości. Firma powstała w 2011 roku specjalizuje się w sektorze parków handlowych, regionalnych galerii, pasaży oraz wolnostojących obiektów handlowych. Swoją ofertę dedykuje zarówno inwestorom prywatnym jak i instytucjonalnym