Wynajem

Mówimy, że każda nieruchomość jest tak dobra, jak jej wynajem

W Scallier znamy się na dobrym, czyli efektywnym wynajmie. Wiemy, że przychody z wynajmowanej nieruchomości są dla jej właścicieli kluczowym wskaźnikiem efektywności inwestycji. I chociaż dobry wynajem to nie tylko wysoki czynsz, naszym oczywistym zadaniem jest zapewnienie inwestorom zysku z wynajmowanych powierzchni. Kompleksowo zarządzamy wynajmowanymi powierzchniami, wynajmujemy wolnostojące i pojedyncze lokale handlowe przy głównych ulicach miast, a także wynajmujemy parki i galerie handlowe, komercjalizujemy i re-komercjalizujemy obiekty handlowe. Wszystko, co robimy, prowadzi do maksymalizacji zysku naszych klientów.

Nasze działania przekładają się na wzrost wartości nieruchomości

Z doświadczenia wiemy, że dobry wynajem to nieustanne obserwowanie pozycji nieruchomości pod kątem wymagań rynku i adekwatne posunięcia w celu zapewnienia bezpieczeństwa prawnego, ciągłości wynajmu i rynkowych stawek. Nasze działania prowadzą do podwyższenia wartości inwestycji i pomagają jej właścicielom uzyskać satysfakcjonującą cenę w momencie sprzedaży. Wartość wynajmu odgrywa równie ważną rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości, kiedy to pomagamy inwestorom obiektywnie ocenić możliwości wynajmu we wskazanej lokalizacja, zoptymalizować działania i umowy najmu pod kątem maksymalizacji zysku lub przeprowadzić gruntowną rekomercjalizację obiektu.

Dla globalnych inwestorów jesteśmy lokalnym ekspertem.

Lokalnym właścicielom zapewniamy międzynarodowych najemców.

Sieci handlowe wiedzą, że Scallier ma zawsze interesującą ofertę.

Rozumiemy biznesowe cele i potrzeby każdej ze stron wynajmu

Od lat działamy w Polsce. Pracujemy dla prywatnych inwestorów i dużych funduszy inwestycyjnych, dla właścicieli już posiadających nieruchomości i tych dopiero planujących budowę lub zakup powierzchni z myślą o wynajmie. Mamy szeroką wiedzę o lokalnym rynku, a ponieważ prowadzimy wiele projektów skierowanych do tych samych grup najemców, jesteśmy dla nich atrakcyjnym partnerem do współpracy. Nasi eksperci zapewniają klientom szczegółowe informacje o obecnych trendach i analizy nadchodzących zmian. Rynek zmienia się nieustannie, czasem gwałtownie, wiec naturalnym dla nas jest uwrażliwianie klientów na te zmiany – pomagamy lepiej wyczuć rynek i wspieramy w szybkim reagowaniu na trendy mogące mieć kluczowe znaczenie dla zysku inwestora.

O bezpieczeństwo prawne inwestorów dbamy tak jak o ich zysk

Istnieje wiele potencjalnych pułapek, o których warto wiedzieć przed złożeniem podpisu na umowie. Dlatego naszym klientom zapewniamy wysokiej jakości obsługę prawną, świadczoną przez wysoko wykfalifikowanych profesjonalistów, którzy pracowali zarówno dla najemców jak i wynajmujących. Dobry wynajem to nie tylko wysoki czynsz.

Szczegółowy opis usług

Nasz dedykowany zespół kompleksowo zajmuje się zarządzaniem najmem. Optymalizujemy skład najemców w zarządzanym obiekcie, kontrolujemy przebieg umów i ich wykonanie. Negocjujemy przedłużenia umów z obecnymi najemcami i pozyskujemy nowych.

Nieustannie prowadzimy działania dążące do uzyskania jak najlepszego przychodu z nieruchomości:

 • Analizujemy poszczególne branże oraz konkretnych najemców (ich kondycję, plany rozwoju), by zarządzany przez nas obiekt przez cały czas swoją ofertą odpowiadał na nieustannie zmieniające się potrzeby rynku
 • Pilnujemy terminów końca umów i zawczasu podejmujemy negocjacje, tak aby nie dopuścić do powstania pustych powierzchni
 • Generujemy dodatkowe przychody z wynajmu powierzchni wspólnych (korytarze, parkingi itd.) i wszystkiego, co może zmaksymalizować zysk inwestora z nieruchomości.

Wolnostojące obiekty handlowe. oraz małe lokale w parterach budynków mieszkalnych przy głównych ulicach miast – Scallier wyróżnia to, że zajmujemy się ich wynajmem w skali całego kraju. Podczas gdy wiele podmiotów działa wyłącznie lokalnie oferując różnej jakości usługi, my obejmujemy zasięgiem cały rozdrobniony polski rynek, zapewniając wszędzie jednakowo wysokie standardy.

Dla klientów Scallier posiadających pojedyncze i wolnostojące nieruchomości handlowe niewątpliwym atutem jest nasza stała współpraca i wieloletnie relacje z setkami sieci sprzedaży, którym wynajmujemy lokale w całej Polsce.

Jesteśmy specjalistami w wynajmie pojedynczych lokali handlowych:

 • Od lat wynajmujemy lokale handlowe o powierzchni od kilkudziesięciu do ponad tysiąca metrów kwadratowych, dzięki czemu perfekcyjnie znamy ten obszar.
 • Posiadamy dużą, wciąż aktualizowaną bazę najemców, a z wieloma spośród nich łączą nas biznesowe relacje, które stworzyły wyjątkową atmosferę zaufania i wciąż budują zainteresowanie naszą ofertą wynajmu
 • Aktywnie podchodzimy do wynajmu – nie czekamy, sami znajdujemy najemców, zanim oni zaczynają szukać
 • Znamy rynkowe stawki i zawsze doradzamy odpowiednie zapisy umowy

Mamy doskonałą rynkową orientację i wieloletnią praktykę w wynajmie wolnostojących obiektów handlowych, które oferujemy sieciom handlowym z wielu branż (artykuły spożywcze, elektronika, dom i ogród, meble i wyposażenie wnętrz) czy placówkom medycznym. Mniejsze lokale wynajmujemy sieciom spożywczym, sklepom specjalistycznym, bankom czy gastronomii, lokalnym przedsiębiorcom, sieciom regionalnym itp.

Zapewniamy efektywny wynajem wolnostojących obiektów handlowych:

 • Aktywnie szukamy i znajdujemy najemców
 • Doradzamy w zawarciu umowy o odpowiedniej treści
 • Negocjujemy warunki biznesowe
 • Gwarantujemy maksymalną trwałość i bezpieczeństwo umowy.

Przygotowujemy kompleksowe opracowania dotyczące powstających obiektów handlowych (parki, galerie, centra handlowe, osiedlowe centra zakupów). Nasza znajomość zagadnienia jest poparta doświadczeniem i wieloletnimi relacjami z najemcami, w tym najbardziej znanymi sieciami handlowymi.

Do komercjalizacji obiektów handlowych podchodzimy kompleksowo, tak kształtuje się proces:

 • Rozpoczynamy współpracę na etapie zakupu gruntu przez klienta, doradzamy przy projektowaniu,
 • Ustalamy tenant-mix (skład najemców, ich ułożenie w centrum)
 • Optymalizujemy powierzchnię handlu, tak aby zmaksymalizować obroty najemców, ustalamy wielkości lokali i ich podział
 • Ofertujemy powierzchnie setkom potencjalnych najemców, a materiały promocyjne przygotowujemy przy współpracy z najlepszymi ekspertami od marketingu
 • Standardowo, zabezpieczamy co najmniej połowę powierzchni najmu dla projektowanej powierzchni jeszcze przed rozpoczęciem budowy obiektu, co zapewnia bezpieczeństwo inwestycji
 • Negocjujemy umowy i warunki biznesowe z kolejnymi najemcami, dysponujemy własnym działem prawnym.
 • Umowy optymalizujemy pod kątem przyszłego i efektywnego zarządzania obiektem – mamy doświadczenie z zarządzaniu

Zalety rozwiązań Scallier:

 • Kompleksowe podejście do prowadzenia komercjalizacji obiektu
 • Tylko sprawdzone rozwiązania wdrażane przez kompetentny zespół
 • Satysfakcja najemców, która przekłada się na sukces właściciela i samego obiektu
 • Bezpieczeństwo inwestycji przed rozpoczęciem budowy dzięki pre-lease na odpowiednim poziomie

Dla inwestorów, którzy chcą umocnić lub odbudować pozycję swoich obiektów, nasi eksperci prowadzą efektywne działania mające na celu rekomercjalizację nieruchomości. Doświadczenie i znajomość rynku pomagają nam w opracowaniu właściwych kierunków zmian, a operacyjna sprawność pozwala efektywnie wdrożyć zaproponowane rozwiązania i zająć się kompleksową obsługą projektu. Naszymi działaniami sprawiamy, że obiekt staje się bardziej dopasowany do rynkowych trendów.

Działamy tak, by nieruchomość znów zaczęła przynosić właścicielom oczekiwane przychody:

 • Repozycjonujemy obiekt – zmieniamy strukturę najemców zastępując np. drogie butiki sklepami odzieżowymi ze średniej półki cenowej
 • Zmieniamy asortyment obiektu – uważnie analizując rynek znajdujemy nową niszę dla centrum handlowego i dobieramy nowych najemców tak, by finalnie obiekt oferował te produkty i usługi, na które jest obecnie zapotrzebowanie
 • Umożliwiamy inwestorom efektywną zmianę dzięki własnej, szerokiej bazie danych najemców
 • W oparciu o zawsze aktualne informacje z rynku przygotowujemy opracowania i wdrażamy pomysły
 • Przedstawiamy analizy zarządom i inwestorom
 • Negocjujemy umowy i warunki biznesowe
 • Kompleksowo prowadzimy projekty
services-komercjalizacja-circle

Kluczowe kontakty:

Monika Szulc

Monika Szulc

Menedżer ds. Wynajmu

+48 603 317 759

Liczba niepowtarzalnych najemców
w zarządzanych przez nas obiektach