Doradztwo Inwestycyjne

Podejście: działamy zorientowani na sukces inwestora

W Scallier świadczymy profesjonalne usługi doradcze w oparciu o własne wieloletnie rynkowe doświadczenie. Wiemy, że inwestorzy działający na rynkach nieruchomości potrzebują solidnych partnerów, którzy nie patrzą wyłącznie przez pryzmat własnego zarobku i nie idą na skróty kosztem bezpieczeństwa inwestycji. Solidnych, czyli doskonale zorientowanych i sprawnie operujących na danym rynku. Nasi doradcy idą z klientem ramię w ramię, każdą transakcję optymalizując tak, by była maksymalnie atrakcyjna z punktu widzenia portfela inwestora. Dopiero kiedy on dzięki naszej pomocy osiąga zamierzone cele, my mówimy o sukcesie.

Klienci doceniają naszą wiedzę i sprawność działania

Jesteśmy przekonani – tylko wiedza i rynkowe doświadczenie firmy doradczej może zagwarantować inwestorom, że oczekiwane przez nich perspektywy zysku są realne i, co jeszcze bardziej istotne, osiągalne. Dlatego niewątpliwą zaletą usług doradztwa inwestycyjnego Scallier jest dogłębna znajomość obszaru, na którym operujemy. Przez lata wyspecjalizowaliśmy się w kompleksowej obsłudze wolnostojących obiektów handlowych, lokalnych centrów, parków handlowych i galerii. Rynkowa wiedza i sprawność operacyjna zawsze wyróżniały Scallier i przez lata działalności firmy przyczyniły się do jej dynamicznego rozwoju. Zawsze oferujemy inwestorom szczere, rynkowe i obiektywne podejście, które tak bardzo sobie cenią.

Jeżeli informacja jest skarbem każdego inwestora, to szeroki zakres usług Scallier, świadczonych dla specyficznego obszaru rynku, można porównać do prawdziwej kopalni bezcennych danych.

Stanowimy dla inwestorów bezcenne źródło informacji

Inwestorom, którzy dzięki nam mają dostęp do informacji, pomagamy dostrzec prawdziwe możliwości rozwoju i skorzystać z nich w najbardziej właściwym momencie. Doradzamy skutecznie, ponieważ jesteśmy praktykami. Zajmujemy się m.in. zarządzaniem nieruchomościami, ich komercjalizacją czy zarządzaniem najmem. To dzięki temu dostarczamy inwestorom zawsze aktualne dane, których wartość odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu właściwych decyzji. Odkrywamy rynkowe trendy, znamy stawki i oczekiwania najemców, na co dzień pracujemy z największymi sieciami detalicznymi i lokalnymi przedsiębiorcami, co umożliwia nam jeszcze bardziej kompleksowe spojrzenie na interesujący inwestora obszar rynku.

Kupno i sprzedaż – pomagamy po każdej stronie transakcji

Szczere, realne podejście i wiedza o rynku, połączone ze sprawnością operacyjną i doświadczeniem transakcyjnym, budują zaufanie klientów do doradców Scallier.

Sprawdziliśmy się już na wielu polach działania. Przez ostatnie lata zdobyliśmy szerokie doświadczenie w prowadzeniu transakcji zarówno po stronie kupujących jak i sprzedających. Posiadamy doświadczenie w  optymalizacji portfeli nieruchomości, sprzedaży pakietowej nieruchomości,  zakupie i sprzedaży wolnostojących budynków, lokali na głównych ulicach handlowych, sprzedaży obiektów typu strip mall i niedużych centrów handlowych.

Całe doradztwo w ramach 1 zespołu o szerokich kompetencjach

Dzięki zespołowi szczerze oddanemu misji i wartościom firmy, zapewniamy inwestorom bezpieczne transakcje obarczone minimalnym ryzykiem. Nasi wysoko wyspecjalizowani eksperci są gotowi dostarczyć kompleksowe usługi, począwszy od due diligence, przez szczegółowe analizy finansowe, zapewnienie bezpiecznego finansowania, obiektywne szacowanie wartości nieruchomości, aż po dostarczenie profesjonalnych ekspertyz technicznych.

Gdy inwestowane są pieniądze, dobrze jest otoczyć je opieką profesjonalistów, którzy zadbają o ich bezpieczny i stabilny wzrost. Jeszcze lepiej, kiedy wszyscy ci eksperci tworzą jeden specjalistyczny zespół, gotowy zmierzyć się z każdym aspektem inwestycji – kompleksowo – tak właśnie doradzamy w Scallier.

Szczegółowy opis usług

Doradzamy zarówno przy pojedynczych transakcjach, jak też budujemy portfele inwestycyjne wg odpowiednich założeń. Kompleksowo reprezentujemy inwestora w trakcie całego procesu zakupu nieruchomości, począwszy od jej wyszukania, po dokonanie transakcji kupna. Zawsze pozostajemy obiektywni, mając na uwadze jak najlepszy interes klienta.

Prowadząc proces zakupu nieruchomości podejmujemy następujące czynności:

 • Wyszukujemy nieruchomości odpowiadające założonym celom inwestycji
 • Prezentujemy różne opcje poparte analizami naszych ekspertów i mając na uwadze preferencje inwestycyjne klienta, jego skłonność do ryzyka, przedział czasu w jakim chce inwestować i obraną strategię inwestycyjną, pomagamy podjąć właściwą decyzję
 • Przygotowujemy analizy społeczno-ekonomiczne dla poszczególnych lokalizacji
 • Negocjujemy w imieniu inwestora najlepszą cenę i warunki transakcji
 • Opiniujemy najemców, jakość umów najmu, przeprowadzamy techniczny i prawny audyt nieruchomości
 • Dajemy jasne rekomendacje – kupować czy nie

Inwestorom, którym zależy wyłącznie na wybranych usługach z całego procesu zakupu, dedykujemy specjalistyczne usługi doradcze, takie jak:

 • Przygotowanie opinii doradczych dla zarządów spółek i inwestorów prywatnych, które wspomagają procesy decyzyjne.
 • Opracowanie studium opłacalności inwestycji
 • Przeprowadzenie odrębnych badań technicznych i prawnych przed zakupem nieruchomości

Kiedy zachodzi potrzeba kompleksowej reprezentacji strony sprzedającej pojedynczą nieruchomość lub całe portfolio, zawsze można liczyć na profesjonalizm doradców Scallier. Znamy rynek i ceny, a branżowe relacje ułatwiły nam przeprowadzenie wielu transakcji sprzedaży.

 • Znając zapotrzebowanie rynku, skutecznie docieramy z ofertą do kupujących, od pojedynczych inwestorów prywatnych po największe fundusze inwestycyjne.
 • Zapewniamy promocję zarówno wśród inwestorów krajowych jak i licznych podmiotów zagranicznych.
 • Prezentujemy sprzedawane nieruchomości na kluczowych targach, konferencjach i wydarzeniach dotyczących nieruchomości handlowych w Polsce i Europie
 • Opracowujemy skuteczne materiały marketingowe i promujemy sprzedawane nieruchomości zaprzęgając do tego zadania nowe technologie
 • Przygotowujemy memoranda inwestycyjne i opracowania dotyczące sprzedawanych nieruchomości
 • Organizujemy przetargi

Wiemy jak, wiemy za ile warto i, co najważniejsze, wiemy komu sprzedać.
Tego klienci wymagają od doradców Scallier.

Kupujący lub sprzedający nieruchomość czasami potrzebują jedynie sprawdzonego pośrednika, którym również jesteśmy. W Scallier skutecznie kojarzymy ze sobą obie strony i doprowadzamy do transakcji.

Efektywność naszych usług pośrednictwa zawdzięczamy m.in. zawsze aktualnej rynkowej bazie nieruchomości oraz wielu kontaktom do potencjalnych kupujących i sprzedających. Stanowimy ważne ogniwo pomiędzy inwestorami, sieciami handlowymi i przedsiębiorcami. Realizując usługę stoimy zawsze po stronie klienta, troszcząc się o maksymalną optymalizację korzyści z transakcji i jej bezpieczny przebieg.

services-inwestycje-circle

Kluczowe kontakty:

person-wjurga

Wojciech Jurga

Partner Zarządzający

+48 61 8974 790

Wartość transakcji sprzedaży w których
doradzaliśmy w ostatnich 12 miesiącach