Firma Scallier zarządzająca Parkiem Handlowym Kęty doprowadziła do podpisania umowy najmu z niemiecką siecią TEDi, która weszła w tym roku na polski rynek.

Nowy najemca zajmie powierzchnię wynoszącą 730m2. Przewidywany termin otwarcia sklepu dla klientów to 30 sierpnia 2018 roku. Tym samym wynajęta została ostatnia wolna większa powierzchnia w Parku Handlowym Kęty, który okazał się ogromnym sukcesem, znakomicie wpisując się w rynek obiektów handlowych.

Park Handlowy Kęty powstał na terenach po dawnej Dziewiarskiej Spółdzielni Pracy 1 Maja. Nowoczesny obiekt wybudowano w niespełna półtora roku. Kompleks stanowią dwa osobne parterowe budynki o łącznej powierzchni 7 tys. mkw. Większy budynek ma 5,2 tys. mkw., mniejszy – 1,8 tys. mkw. Do każdego lokalu usługowego i sklepu prowadzą oddzielne wejścia z zewnętrznego, zadaszonego ciągu pieszego bezpośrednio sąsiadującego z obszernym i dobrze oświetlonym parkingiem, na którym przewidziano 239 miejsc postojowych

Eksperci Scallier byli odpowiedzialni za koncepcję biznesową, mix najemców oraz komercjalizację inwestycji. Od dnia otwarcia Scallier przejął obiekt w zarządzanie w imieniu spółki będącej właścicielem.

Scallier sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zarządzania inwestycjami w branży nieruchomości handlowych, a także świadczy kompleksowe usługi na rzecz takich nieruchomości. Firma powstała w 2011 roku specjalizuje się w sektorze parków handlowych, regionalnych galerii, pasaży oraz wolnostojących obiektów handlowych. Swoją ofertę dedykuje zarówno inwestorom prywatnym jak i instytucjonalnym