W czwartek 5 października 2017 roku o godz. 10:00 odbyło się otwarcie Parku Handlowego Kęty zlokalizowanego przy ul. Żwirki i Wigury 19 w Kętach w województwie małopolskim. Nowoczesny obiekt wybudowano w półtora roku.

Park Handlowy Kęty powstał na terenach po dawnej Dziewiarskiej Spółdzielni Pracy 1 Maja. Nowoczesny obiekt wybudowano w niespełna półtora roku. Kompleks stanowią dwa osobne parterowe budynki o łącznej powierzchni 7 tys. mkw. Większy budynek ma 5,2 tys. mkw., mniejszy – 1,8 tys. mkw. Do każdego lokalu usługowego i sklepu prowadzą oddzielne wejścia z zewnętrznego, zadaszonego ciągu pieszego bezpośrednio sąsiadującego z obszernym i dobrze oświetlonym parkingiem, na którym przewidziano 239 miejsc postojowych.

Inwestycja zlokalizowana jest w mieszkaniowej części na południu miasta od strony ulicy Kościuszki (stanowiącej Drogę Krajową 52) prowadzącej z centrum do zakładów produkcyjnych Grupy Kęty S.A. Zrealizowane budynki skierowane są frontem do siebie wzdłuż osi komunikacyjnej łączącej ulice 3-go Maja oraz Żwirki i Wigury. Park Handlowy Kęty dzięki dogodnemu położeniu na osi komunikacyjnej miasta jest łatwo dostępnym miejscem zakupów dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców miasta Kęty i ościennych gmin. Teren inwestycji otoczony jest gęstą zabudową wielo- i jednorodzinną.

W budynku A lokale wynajęły następujące sieci handlowe: Intermarche, CCC, Pepco, Martes Sport, Neonet, Textil Market, KIK, Rossmann, Ks Sport.
Natomiast w budynku B najemcami zostali: Abra Meble, art. dziecięce Urwis i Świat Zabawek, salon z bielizną Salexi, optyk oraz kantor.

Eksperci Scallier byli odpowiedzialni za koncepcję biznesową, mix najemców oraz komercjalizację inwestycji. Od dnia otwarcia Scallier przejął obiekt w zarządzanie w imieniu spółki będącej właścicielem.

Scallier sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zarządzania inwestycjami w branży nieruchomości handlowych, a także świadczy kompleksowe usługi na rzecz takich nieruchomości. Firma powstała w 2011 roku specjalizuje się w sektorze parków handlowych, regionalnych galerii, pasaży oraz wolnostojących obiektów handlowych. Swoją ofertę dedykuje zarówno inwestorom prywatnym jak i instytucjonalnym