Komercjalizacja Projektu – Park Handlowy Kęty

Scallier został wybrany na wyłączną agencję wynajmującą dla inwestycji handlowej w mieście Kęty. Inwestor posiadający grunt o pow. 21 991 m2 przy ulicy Żwirki i Wigury zwrócił się do firmy Scallier ze zleceniem przedstawienia najbardziej efektywnego i dochodowego zagospodarowania tego obszaru.

Fundamentem naszych usług doradczych jest skrupulatność i świetne zrozumienie optyki inwestorskiej, więc opinię o lokalizacji i jej potencjale poparliśmy twardymi danymi. Po sprawdzeniu Miejscowego Planu Zagospodarowania Terenu oraz przeprowadzeniu szczegółowej analizy rynku handlowo- usługowego Kęt w promieniu 30 kilometrów od miasta, zapadła decyzja o przeznaczeniu gruntu na cele komercyjne. Dokładne kalkulacje i przygotowany budżet przekonały inwestora do realności pomysłu stworzenia nowoczesnego Parku handlowego.

1. Warunki terenu pozwoliły na zaprojektowanie inwestycji składającej się z dwóch parterowych obiektów handlowych. Początkowo projekt miał być realizowany etapami, jednak sprawność procesu komercjalizacji sprawiła, iż zapadła decyzja o jednoczesnym oddaniu do użytkowania budynków A i B. Koncepcja inwestycji zakłada wprowadzenie na rynek Kęt ok. 7 tys. m 2 nowoczesnej powierzchni najmu.

2. Prace nad komercjalizacją rozpoczęliśmy od stworzenia katalogu reklamującego Park handlowy wraz z jego wizualizacjami, który miał się stać podstawowym narzędziem ofertowania.

3. W Scallier przede wszystkim zabezpieczamy interesy naszego zleceniodawcy. Działania firmy mają prowadzić do zwiększenia jego bezpieczeństwa, które zapewnione zostaje przez dobre umowy najmu zawarte z sieciowymi najemcami. Posiadając wiedzę na temat lokalnego rynku handlowo-usługowego, byliśmy w stanie wyselekcjonować, już w początkowym etapie inwestycji, najemców, którzy z pewnością będą zainteresowani lokalem w nowo projektowanym obiekcie, a ich marka nada odpowiednią rangę inwestycji.

4. Według nas na efektywny wynajem składają się dwa czynniki, mianowicie wysoki czynsz i warunki umowy najmu. Daltego też następnym etapem komercjalizacji Parku handlowego było negocjowanie treści tych dokumentów.

5. W Scallier wiemy, iż rynek z kategorii Retail Parków wymaga uczestnictwa znanego operatora spożywczego, dlatego lokalnemu inwestorowi zapewniliśmy międzynarodowego najmcę- Intermarche. Do udziału w projekcie zachęciliśmy także sieci z branż: agd rtv, sportowej, odzieżowej, non-food, obuwniczej, drogeryjnej oraz DIY.

6. Postęp komercjalizacji, który przebiegał zgodnie z przyjętym harmonogramem, co obrazowały regularne sporządzane raporty, skutkował rozpoczęciem budowy Parku handlowego. Otwarcie obiektu planowane jest na sierpień 2017 roku.